Doplňky DARE

Co by to bylo za okna bez parapetů nebo stínění
V rámci zakázky na dodání našich výrobků vám proto na přání zajistíme i doplňky na míru od českých a německých firem. Vybírejte z parapetů, sítí proti hmyzu, žaluzií a rolet, které barevně snadno sladíme s okny a dveřmi DARE.

Venkovní parapety

Parapety jsou nodmyslitelnou součástí fasády, proto nabízíme možnost sladit je s našimi okny. Firma GUTMANN vyrábí venkovní parapety z taženého hliníkového profilu ve čtyřech barvách a s eloxovanou povrchovou úpravou. Odstín se shoduje s rámovými a křídlovými okapnicemi použitými na oknech. Parapet můžeme osadit v délce až 4 m bez napojení, z důvodu délkové roztažnosti ho doporučujeme napojit každé 3 m.

Hliníkový plech je typický díky robustnosti a vysoké odolnosti proti povětrnostním vlivům. Moderně řešené koncovky chrání zdivo, vyrovnávají dilatační rozdíly a zabraňují poškození fasády. Přední zaoblená hrana pak dotváří architektonický detail jakékoliv fasády. Parapety je možné dodat také v nástřiku libovolné barvy RAL.

Vnitřní parapety

Interiérové parapety zdobí okno z vnitřní strany a stávají se tak vizuálním prvkem moderních domácností. Už dávno neplní jen funkci izolace okna, ale svým vzhledem a barevnou škálou výrazně zasahují do vzhledu interiérů.Vnitřní parapety, které k oknům DARE nabízíme, se vyrábějí metodou postforming spočívající v lepení horní krycí vrstvy (vysokotlaký laminát HPL o síle 0,6 mm) na dřevotřískovou desku.

Horní vrstvu tvoří materiál, který se používá běžně na pracovní desky a odolá i vysokým teplotám nebo běžným domácím chemikáliím.  Na spodní stranu parapetu výrobce používá velmi kvalitní vlhkuodolný impregnovaný materiál. Jeho vlastnosti umožňují snadné a kvalitní opracování a výrazně vyšší přilnavost k montážním materiálům, také zabraňují vzlínání vlhkosti, a to především u novostaveb. 


Sítě proti hmyzu

Jako ochranu proti nepříjemnému hmyzu vám k našim oknům a dveřím rádi dodáme i sítě proti hmyzu. Síťovina se vyrábí ze sklolaminátových vláken potažených PVC vrstvou, které nepodléhají korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Sítě do oken i dveří se snadno udržují a pokud je budete na zimu sundávat, prodloužíte tím jejich životnost.

Vnitřní žaluzie

Interiérové žaluzie na míru vám dodáme z nabídky českého výrobce stínicí techniky Rolux. Vybírat můžete z klasických horizontálních i vertikálních žaluzií, které se používají k zastínění velkých prosklených ploch nebo balkónových dveří a oken. Běžně nabízíme žaluzie řady Euro style, která skvěle kombinuje dakonalou funkčnost a exkluzivní design. Na přání vám dodáme i výrobky z řady Euro Opal, které si zákazníci nejčastěji objednávají v imitaci dřeva.

Venkovní žaluzie

Exteriérové žaluzie jsou jedním z nejpoužívanějších typů stínění poslední doby, který oproti roletám nabízí široké možnosti regulace intenzity světla díky naklápění lamel. Žaluzie doplňují elegantní vzhled rodinných domů i veřejných budov, a proto je mají v oblibě i architekti a projektanti. Nové technologie vám jako uživatelům umožňují vedle běžného spínače na zdi ovládat stínění na dálku přes telefon nebo tablet. Našim zákazníkům doporučujeme venkovní žaluzie s lamelami ve tvaru písmene C nebo Z, které jsou odolné proti větru a nepříznivému počasí.

Venkovní rolety

Nové trendy v bydlení sice směřují ke spojení vnitřní obytné plochy s venkovní, někdy je však nutné chránit se před nepříznivými vnějšími vlivy okolí jako je například hluk, extrémní teplota nebo také vloupání cizí osoby. Úspora nákladů na vytápění může dosáhnout až 30 % za topnou sezónu. U standardního rodinného domu činí úspora až 10.000,- Kč ročních nákladů vynaložených na vytápění. Pokud v letních horkých měsících používáte klimatizaci, díky roletám budou náklady na chlazení nižší a investice do venkovních rolet se vám tedy brzy vrátí.

Typy venkovních rolet:
  • rolety pro dodatečnou montáž
  • rolety pro montáž s pohledovou schránkou
  • rolety pro dodatečnou montáž do vestavěných schránek
  • rolety pro montáž se schránku pod omítku

Plisé sítě do dveří

Elegantní sítě s moderním designem fungují jako účinná ochrana proti hmyzu a nečistotám zvenčí. Používají se především u vstupů a větších ploch, jsou tedy ideální pro francouzská okna a posuvné dveře (HS portály). Síťovina se vyrábí ze skelných vláken potažených PVC vrstvou, díky které odolává nepřízním počasí. Plisé sítě montujeme do otvoru i na ostění, a to i pod venkovní žaluzie nebo rolety. I s rozměrnými sítěmi můžete díky bezpružinovému systému snadno manipulovat.
Máte zájem o návrh řešení doplňků a cenovou nabídku?
Napište nám na poptavky@dare.cz nebo volejte na +420 604 236 496