Okna pod lupou

Kování, barvy, kliky aneb vše na jednom místě

Kování

Celoobvodobé kování MACO z řady Multi-Matic splňuje nejnáročnější požadavavky a reprezentuje prémiovou kvalitu. Díky své konstrukci, která byla inovována řadu let, se dnešní systém kování dostal na úroveň, která splňuje mnohé požadavky z řad systémové funkčnosti a bezpečnosti. 

V případě použití skrytých pantů je použito kování řady Maco Multi-Power, které je elegantně skryto mezi rámem a křídlem a nabízí uživateli nejen nosnost až 130 kg těžkého výrobku, ale také ničím nerušený vzhled dřeva.

Vlastnosti Maco Multi-Matic

  • kování splňuje bezpečnost WK2 a WK3
  • valivý systém čepu snižuje tření při uzavírání a tím i kroutící moment na klice
  • polohovací pojistka zabraňuje chybné manipulaci s křídlem
  • umožňuje instalovat dodatečně protiprůvanovou pojistku 
  • možnost spárové ventilace
  • povrchová úprava zabraňuje korozi 
 
 

Povrchová úprava

Ať už vybíráte okno, dveře nebo posuvné dveře, u každého výrobku se setkáte s různými variacemi barevných odstínů lazur. Jejich zpracování dáváme tu nejvyšší prioritu a záleží nám na tom, aby byla okna nejen technologicky funkční, ale i esteticky krásná po dlouhá léta. Níže najdete ukázku barevných odstínů našich nejčastějších dřevin.

Pokud si oblíbíte některou z níže uvedených lazur, doporučujeme vždy porovnat váš tip s reálným vzorníkem vzhledem k možným barevným odchylkám a různým kalibracím monitorů.


Lazury

Smrkové lazury

 

Modřínové lazury

Meranti lazury

Dubové lazury


 

 

Okenní kliky

Krása oken tkví v detailech. Výběr správného typu, dřeva, profilu, skla a mnoho dalšího určuje hlavní podobu všech výrobků. Stejně tak je tomu u výběru správného příslušenství, kterému doporučujeme věnovat také nemalou pozornost. 
 
Okenní kliky lze rozdělit do pomyslných dvou skupin, a to z eloxovaného hliníku a nerezi. Eloxovaný hliník vyniká rozmanitostí barevného provedení a nízkou cenou. Nerezové kliky jsou velmi odolné vůči poškrábání a vytváří moderní design. V neposlední řadě se nabízí také možnosti zvolit různé chromované nebo mosazné kliky, které mohou být požadavkem při zachování historického vzhledu.