7 důvodů, proč si pořídit zdvižné posuvné dveře

Posuvné dveře, známé také jako HS portál, suplují funkci okna i dveří zároveň. Přečtěte si článek a objevte výhody, které vám klasické dveře nenabídnou. 

Komfort, který lahodí oku

Žijeme v době interiérové. Každý den trávíme spoustu času zavření v práci nebo doma a venkovní svět necháváme za zdmi budov. Díky HS portálu budete 24 hodin v kontaktu s venkovním děním za každého počasí. Několikametrovou konstrukci otevřete s naprostou lehkostí a dopřejete si dostatek čerstvého vzduchu a světla kdykoli během dne. Horní kolejnice je zafrézovaná, tzv. „U“ vodicí lišta je pohledově skryta, a tak vám při pohledu do exteriéru nebude zavazet konstrukční část výrobku. 

IMG_5952.jpg
 

Bezbariérový přístup

Jednou z hlavních výhod je bezbariérovost. Sklolaminátový práh je zapuštěný přímo do podlahy pod +- 0,00 a to 57mm. Díky tomu může podlaha v domě splývat s venkovní terasou, aniž by vám zavazel práh nebo schod. Práh je tvořený z kvalitních kompozitních materiálů a je odolný vůči častému nášlapu nebo přejezdu. Spodní část prahu je kombinována s tepelně izolačním podprahovým profilem, který zabraňuje promrzání a vzniku kondenzace.

HS-portal-prechod-prahu-original.jpg
 

Otevírání, které hravě zvládnete

Konstrukce posuvných dveří může vážit až 400 kilogramů. Díky nosným vozíkům, které jsou zafrézované ve spodní části křídla, je však otevírání opravdu lehké. Křídlo se pohybuje po kolejnici, dveře tedy snadno otevřete s pomocí váhy svého těla. V nabídce najdete nejrůznější varianty posouvání. Můžete si vybrat jednodušší paralelní posouvání jednoho křídla, nebo zvolit otevírání na obě strany.

HS-portal-deleni.jpg

Posuvné dveře prostor opticky zvětší

HS portály propouští do místnosti spoustu světla a opticky tak zvětšují prostor. Posuvné otvírání vám nabídne i daleko lepší rozmístění nábytku v interiéru. Při otevírání vám nebude nic zavazet a zároveň nebude místnost působit stísněně. Dveřmi navíc propojíte například kuchyni s terasou a vytvoříte skvělý prostor pro posezení s přáteli. Variabilita provedení dveří je prakticky vždy přizpůsobena přání zákazníka a díky velké únosnosti je možné i několika metrový výrobek rozdělit na dvě poloviny.

unicov_04.jpg

Bezpečnost především

Posuvné dveře jsou opatřeny bezpečnostními čepy tř. RC2, které vás ochrání proti zlodějům. Pro ještě větší ochranu si můžete pořídit i bezpečnostní sklo. V rámci své příplatkové výbavy obsahují HS portály i tlumič převodovky pro zvýšení bezpečnosti proti nechtěnému přiskřípnutí ruky. Při dojezdu křídlo zpomalí, a tím se sníží riziko zranění. Z doplňkové nabídky je možné využít i skrytých dorazů, které zastaví křídlo v určeném místě kolejnice.

Tlumic-prevodovky.jpg

Získáte skvělé izolační vlastnosti

Precizní provedení konstrukce znamená dokonalé těsnící vlastnosti. Díky tomu jsou posuvné dveře certifikované i pro použití v nízkoenergetických a pasivních domech, kde musí splňovat ty nejnáročnější požadavky a můžete si zažádat o dotaci Nová zelená úsporám. Kolejnice je navíc při posouvání automaticky čištěna od nečistot díky zabudovaným čisticím kartáčkům.

Tesnici-lista-2.jpg

Prověřený dodavatel

Pokud se vám HS portál zalíbil a plánujete jeho pořízení, obraťte se na nás. Jsme český výrobce oken a dveří z Rajhradu a naše výrobky si oblíbili nejen u nás, ale i na Slovensku, v Rakousku, Německu, Švýcarsku a Francii. Jsme držitelem certifikátu Zaručeně česká okna. Zjistěte víc o posuvných dveřích, nebo se podívejte na realizace

unicov_16.jpg
Zaujaly Vás naše posuvné dveře?

Pro nezávaznou cenovou nabídku vyplňte
poptávkový formulář

Odpovíme vám do 2 pracovních dnů

Pro konzultaci s obchodníkem pište na
poptavky@dare.cz nebo volejte na +420 604 236 496